Oryginalne włączniki i gniazda

GniazdkaCzy można sobie wyobrazić nowoczesne mieszkanie urządzone tak, aby jego właściciel mógł korzystać z wszystkich technicznych dobrodziejstw, jakie niesie dzisiejszy świat bez włączników, gniazdek elektrycznych i punktów oświetleniowych? Pytanie jest oczywiście czysto retoryczne. Współczesny człowiek tak dalece uzależnił się od elektryczności, że życie bez niej rzeczywiście wydaje się trudne do wyobrażenia. Skoro więc włączniki i gniazda elektryczne stały się niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania, a nadto muszą znajdować się w łatwo dostępnych miejscach i w zasięgu naszego wzroku, to musimy zadbać o to, by były one i bezpieczne i ładne.

Bezpieczne i ładne – nie znaczy toporne i masywne

Niektórzy z nas pamiętają jeszcze stare, bakelitowe, toporne wyłączniki światła, przeważnie koloru czarnego lub ciemnobrązowego, których przekręcenie wymagało sporego wysiłku. Podobnie wyglądały gniazdka, do których wciskanie wtyczek również wymagało niezłego umięśnienia. Współcześni konstruktorzy projektując wszelkiego rodzaju urządzenia elektryczne, nie skupiają się już wyłącznie na ich funkcjonalności. Dużą uwagę przywiązują do ich wyglądu, a estetyka ich wykonania ma równie duże znaczenie dla potencjalnych klientów, jak i walory użytkowe. Z tego też względu inżynierowie elektrycy przy konstruowaniu swoich urządzeń, ściśle współpracują z fachowcami zajmującymi się wzornictwem przemysłowym.

Nowoczesne włączniki i gniazdka elektryczne

Większość ludzi, przystępując do urządzania swojego mieszkania, pragnie je zindywidualizować, uczynić innym niż mają znajomi czy sąsiedzi. To oczywiście dotyczy także wyboru odpowiedniej armatury elektrycznej, która wzorem i kolorem powinna pasować do konkretnego pomieszczenia. Co w tym zakresie oferuje rynek? Wybór jest przebogaty, a projektanci tych urządzeń kierują się najróżniejszymi przesłankami. Najważniejszą z nich jest przeznaczenie konkretnego pomieszczenia, a posługując się ofertą naszej hurtowni, podamy przykłady różnych propozycji rynku, oczywiście wedle naszego subiektywnego wyboru:

Biura. Tutaj najważniejsze jest takie doświetlenie pomieszczenia, aby nasza praca była możliwie efektywna i jak najmniej męczyła oczy. Dopełnieniem instalacji oświetleniowej będą tu oczywiście włączniki i gniazdka w kształtach i kolorach pasujących do charakteru i powagi biura; nie będą to więc krzykliwe kolory, lecz raczej stonowane i o prostej stylizacji. Może w tym przypadku zastosować wyroby Goveny w kolorze satynowym.

Łazienki. Łazienka to nie tylko pomieszczenie do prozaicznych czynności higieniczno-sanitarnych, ale i miejsce, w którym chcemy się zrelaksować lub odpocząć po ciężkim dniu pracy. Gorący prysznic lub relaksacyjna kąpiel będą z całą pewnością przyjemniejsze w ładnej, klimatycznie urządzonej łazience, doświetlonej uspokajającym światłem. Dominującym kolorem w łazienkach jest biel, co znacząco powiększa nasze możliwości w doborze kolorystyki poszczególnych elementów. Zawsze jednak sprawdzą się tutaj akcesoria w kolorach pastelowych lub metalicznych np. srebrzyste lub złote, co dotyczy również gniazdek i włączników. Tutaj doskonale sprawdzą się metalizowane ramki pod gniazdka i włączniki niemieckiej firmy Gira.

Dziecięce pokoje. W tym przypadku sposób urządzenia pokoju determinowany jest wiekiem dziecka. Jeśli mamy do czynienia z małymi dziećmi, musimy zainstalować w nich odpowiednio zabezpieczone gniazdka i włączniki prądu. Zazwyczaj dziecięce pokoje urządza się w żywych kolorach, dostosowując do tego też odpowiednie oświetlenie. Różnorodne pod względem kolorów, kształtów i wzorów lampy, gniazdka i włączniki (także ze stosownymi zabezpieczeniami) to idealne uzupełnienie takich pokoi. W tym przypadku można sięgnąć po wyroby firmy Schneider.

Sypialne. Wydawać mogłoby się w pierwszym odczuciu, że temat oświetlenia sypialni nie jest sprawą wielkiej wagi; tam przecież śpimy i kropka. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Przed spaniem lubimy sobie często pooglądać telewizję, poczytać lub posłuchać radia. Projektując oświetlenie, powinniśmy to wszystko uwzględnić i przewidzieć zainstalowanie lampy głównej, lampek nocnych i regulowanych lampek do czytania zawieszonych gdzieś nad łóżkiem, a więc również i odpowiedniego rozmieszczenia włączników i gniazdek, które posłużą nam także do podłączenia telewizora oraz radia. Oczywiście w tym przypadku również tonacja i wystrój tych akcesoriów powinny mieć łagodny, uspokajający charakter. Tu z kolei możemy zaproponować wyroby takich firm, jak Legrand, Kontakt Simon, Berker, Ospel czy wcześniej wspomnianych Schneider, Govena i Gira.

Moglibyśmy tutaj wymieniać i inne pomieszczenia: jadalnię, przedpokój, sień, garaż, piwnicę i tak dalej. Poprzestańmy jednak na konstatacji, że każdemu takiemu pomieszczeniu można nadać wygląd stosowny do funkcji, jakie pełni, a uzupełnieniem tego będą zawsze bardziej lub mniej oryginalne gniazdka i włączniki.

Inną, wcale nie ostatnią, przesłanką inspirującą projektantów wyłączników i gniazdek elektrycznych jest wygoda i komfort ich użytkowników. W przypadku włączników ważna będzie automatyka, a więc różnego rodzaju konstrukcje schodowe, krzyżowe, temperaturowe, czasowe lub zdalnie sterowane, a także ściemniacze. Gniazdka nie tylko zasilają nasze elektryczne urządzenia, mamy także gniazdka telefoniczne, antenowe, komputerowe i tak dalej.

Nie powinno nikogo dziwić, że w handlu ciągle spotykamy się z nowymi, oryginalnymi wzorcami gniazdek i włączników: świat zmienia się nieustannie, a z nim wszystko to, co nas otacza.

Gniazdka

Polecamy
 Schneider/Merten Gniazdo pojedyncze 2P+PE z przesłoną
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 38,03
 Schneider/Merten Gniazdo pojedyncze z/u
Polecamy
Rated 3.2/5 based on 10 customer reviews
od 10,72
 Schneider/Merten Asfora - gniazdo pojedyncze z uziemieniem
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
10,72
 Legrand VALENA gniazdo pojedyncze 2P+Z
Polecamy
Rated 4.8/5 based on 1 customer reviews
od 27,13
 Kontakt Simon Puszka podłogowa Simon SF
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 174,31
 Schneider/Merten Gniazdo komputerowe podwójne kat.5e
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
76,67
 Gira Osłona wtykowa Gira TX_44
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 107,00
 Schneider/Merten Łącznik żaluzjowy z blokadą mechaniczną
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 51,07
 Legrand Celiane – Ramki
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 9,70
 Schneider/Merten Gn. poj. z/u z przesłoną
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 25,62
 Schneider/Merten Licznik kWh iEM
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 565,86
 Schneider/Merten Gniazdo podwójne z/u
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
15,55

Czy można sobie wyobrazić nowoczesne mieszkanie urządzone tak, aby jego właściciel mógł korzystać z wszystkich technicznych dobrodziejstw,... czytaj całość »

Podstawowymi elementami w domowej instalacji elektrycznej są łączniki. Prezentujemy schematy różnych wariantów połączeń łączników. W... czytaj całość »

  Konfigurator osprzętu  http://hager-konfigurator.pl/app/index.php Program cennikowy Opis - http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=346 Pobieranie... czytaj całość »

Każdy remont mieszkania czy jego modernizacja niesie ze sobą spore wydatki finansowe. Jeśli chcemy, aby nowy wystrój naszego mieszkania zdecydowanie... czytaj całość »

  Pierwszy znak (IPx0): zabezpieczenie przed ciałami stałymi (zgodnie z PN-EN 60529:2003) PoziomRodzaj ochrony 0 brak ochrony 1 ochrona przed... czytaj całość »


Nasze pozostałe marki

Elektriko.pl Electrico24.eu Hydrauliko.pl

e-Gazele Biznesu 37. pozycja w Polsce w rankingu e-Gazele Biznesu 2016.
Wyróżnienie "Złoty Płatnik 2015" od Euler Hermes.
Złoty płatnik 2015 Złoty płatnik 2016 Eksport

Firma Logisoft prowadzi działalność już 18 lat - od 14 sierpnia 2006 roku. Zaufało nam już 26209 firm. W ofercie posiadamy 24 728 produktów.

Plików cookie używamy do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Tutaj możesz dokonać szczegółowych ustawień lub cofnąć zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności .