Czym podkreślić charakter pomieszczeń

Każdy remont mieszkania czy jego modernizacja niesie ze sobą spore wydatki finansowe. Jeśli chcemy, aby nowy wystrój naszego mieszkania zdecydowanie różnił się od tego, co mieliśmy do tej pory, musimy wszystko dokładnie zaplanować, po to, aby ostateczny efekt był istotnie tym, czego oczekiwaliśmy. Nie możemy tutaj oszczędzać i iść na żadne kompromisy ani w fazie projektowania, ani w momencie wybierania materiałów, a tym bardziej na etapie wykonawstwa. Powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” jest maksymą uniwersalną i dotyczy ono także w bezpośredni sposób naszych mieszkań. Możemy zmarnować cały wcześniejszy wysiłek włożony w remont mieszkania, jeżeli źle dobierzemy drobne elementy wykończenia.

Co decyduje o wystroju wnętrza

Na ostateczny wystrój remontowanego pomieszczenia - jego charakter i wygląd wpływ mają w jednakowym stopniu, tak projekt, jak i wykonanie oraz zadbanie o szczegóły. Podstawą oczywiście jest starannie zaprojektowana i wykonana przebudowa, ale to dopiero połowa sukcesu. Teraz dochodzi wiele dodatkowych kwestii:

• kolorystyka ścian,
• dobór firanek, zasłon, żaluzji, rolet (oczywiście kolorystycznie dopasowanych do ścian),
• wybór oświetlenia,
• wybór umeblowania,
• wybór podłóg i posadzek,
• wybór gniazdek elektrycznych i włączników,
• dobór drzwi,
• ozdoby ścian.

Jak widzimy kwestii dotyczących wystroju wnętrza, jest mnóstwo. Należy je wszystkie odpowiednio ze sobą zgrać i poukładać tak, aby nasze wnętrze wypełniała jedna wielka harmonia.

Gniazdka i włączniki – takie małe, a jakie wielkie

Jeśli wszyscy zgodzimy się z tym, że wybór stosownych lamp, odpowiednich punktów świetlnych w dobrze dopasowanej kolorystyce oraz należyte ich rozmieszczenie ma istotne znaczenie dla funkcjonalności, wyglądu i charakteru naszych pomieszczeń, to już, jeśli chodzi o tak prozaiczne elementy jak gniazdka i włączniki, takiej absolutnej pewności zazwyczaj nie mamy. Jest to zasadniczy, często niestety popełniany błąd. Gniazdka i włączniki mają niewielkie rozmiary i rzeczywiście może się wydawać, że niewielu ludzi zwraca na nie uwagę. Jest to z gruntu mylne wyobrażenie. Niedocenianie szczegółów i złe dobranie drobnych elementów uzupełniających wprowadza w wystroju każdego wnętrza swoistego rodzaju dysharmonię i poczucie estetycznego bałaganu. Taki malutki element, źle dopasowany pod względem kształtu i kolorystyki może zepsuć wszystkie nasze wcześniejsze starania i wysiłki włożone w urządzenie pokoju. Tak więc nieprawidłowo dobrany mały włącznik lub małe gniazdko może stać się wielkim problemem. Projektując wygląd swojego mieszkania, pamiętajmy zatem o tych drobnych elementach i wybierajmy je z należytą troską i rozwagą.

Do wyboru i do koloru – gniazdka, włączniki, lampy

Producenci armatury elektrycznej (w szeroko pojętym znaczeniu tego określenia) przeznaczonej do zastosowań domowych obserwują ciągle światowe trendy w dziedzinie projektowania wnętrz i na bieżąco dostosowują swoją produkcję do potrzeb rynku. Jeśli spojrzymy na półki sklepów lub hurtowni z artykułami elektrycznymi przekonamy się, że i tam jest podobnie. Najnowsze propozycje projektantów urządzeń elektrycznych domowego użytku daleko odbiegają swoim wyglądem, charakterem, wykonaniem i użytymi do ich wykonania materiałami od tego, z czym mieliśmy do czynienia już nie tylko dziesiątki lat temu, ale i stosunkowo niedawno. Spójrzmy na ofertę hurtowni artykułów elektrycznych Electric24.pl.

Znajdziemy tutaj wyroby firm:

• Scheider,
• Legrand,
• Kontakt Simon,
• Berker,
• Ospel,
• Govena,
• Gira,
• Eaton.

Już sam fakt obecności tak wielu producentów na półkach jednej tylko hurtowni świadczy o tym, że domowa armatura elektryczna jest istotnym i ważnym elementem decydującym o charakterze naszych pomieszczeń. Wymienione firmy prześcigają się w mnogości i oryginalności technicznych, konstrukcyjnych i projektowych rozwiązań, a to oczywiście skutkuje wielkością rynkowej oferty. Zawsze ostateczny wybór towaru należy jednak do klienta, z tego też względu jest on wyborem subiektywnym. Dlatego też nie ma sztywnych reguł co do wyglądu, kolorystyki i kształtu domowej armatury elektrycznej, jeśli chodzi o jej dobór do różnego rodzaju pomieszczeń. Można jedynie podpowiedzieć, że do biur nie będą pasowały włączniki i gniazdka w krzykliwych, jaskrawych kolorach; będą one natomiast odpowiednie do pokoju dziecięcego. Można zakładać, że do pomieszczeń, w których chcemy wypoczywać, odpowiedniejsze będą tonacje spokojne i wyważone, że w łazienkach dobrze sprawdzają się włączniki i gniazdka oraz obudowy lamp o metalicznym poblasku. W ofercie wymienionych firm znajdziemy produkty o bardzo bogatej kolorystyce i o różnych kształtach. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie, zgodnego z jego własnym, osobistym poczuciem estetyki i piękna.

Polecamy
 Legrand Celiane – Ramki
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 9,70
 Schneider/Merten Licznik kWh iEM
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 565,86
 Schneider/Merten Gniazdo komputerowe podwójne kat.5e
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
76,67
 Legrand VALENA gniazdo pojedyncze 2P+Z
Polecamy
Rated 4.8/5 based on 1 customer reviews
od 27,13
 Schneider/Merten Gniazdo podwójne z/u
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
15,55
 Kontakt Simon Puszka podłogowa Simon SF
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 174,31
 Schneider/Merten Asfora - gniazdo pojedyncze z uziemieniem
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
10,72
 Schneider/Merten Łącznik żaluzjowy z blokadą mechaniczną
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 51,07
 Schneider/Merten Gniazdo pojedyncze z/u
Polecamy
Rated 3.2/5 based on 10 customer reviews
od 10,72
 Gira Osłona wtykowa Gira TX_44
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 107,00
 Schneider/Merten Gniazdo pojedyncze 2P+PE z przesłoną
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 38,03
 Schneider/Merten Gn. poj. z/u z przesłoną
Polecamy
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 25,62

  Konfigurator osprzętu  http://hager-konfigurator.pl/app/index.php Program cennikowy Opis - http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=346 Pobieranie... czytaj całość »

Każdy remont mieszkania czy jego modernizacja niesie ze sobą spore wydatki finansowe. Jeśli chcemy, aby nowy wystrój naszego mieszkania zdecydowanie... czytaj całość »

Czy można sobie wyobrazić nowoczesne mieszkanie urządzone tak, aby jego właściciel mógł korzystać z wszystkich technicznych dobrodziejstw,... czytaj całość »

Podstawowymi elementami w domowej instalacji elektrycznej są łączniki. Prezentujemy schematy różnych wariantów połączeń łączników. W... czytaj całość »

  Pierwszy znak (IPx0): zabezpieczenie przed ciałami stałymi (zgodnie z PN-EN 60529:2003) PoziomRodzaj ochrony 0 brak ochrony 1 ochrona przed... czytaj całość »


Nasze pozostałe marki

Elektriko.pl Electrico24.eu Hydrauliko.pl

e-Gazele Biznesu 37. pozycja w Polsce w rankingu e-Gazele Biznesu 2016.
Wyróżnienie "Złoty Płatnik 2015" od Euler Hermes.
Złoty płatnik 2015 Złoty płatnik 2016 Eksport

Firma Logisoft prowadzi działalność już 18 lat - od 14 sierpnia 2006 roku. Zaufało nam już 26109 firm. W ofercie posiadamy 24 729 produktów.

Plików cookie używamy do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Tutaj możesz dokonać szczegółowych ustawień lub cofnąć zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności .